• Post category:Co u mnie
You are currently viewing Od Beltane do Samhain 2023 roku

Cisza na blogu a tu tak wiele rzeczy się wydarzyło w ostatnim czasie. Nie nabrałem jeszcze zwyczaju aby opisywać wszystkie wydarzenia po kolei w osobnych postach. Muszę jeszcze nad tym popracować. Póki co zapraszam Cię do zapoznania się z krótkim streszczeniem wszystkiego tego, co wydarzyło się w ciągu minionego, letniego sezonu.

Czerwiec był miesiącem nowej przygody jaką okazała się współpraca ze Studium Instrumentów Etnicznych. Zaczęło się od jednego wspólnego występu w Radomiu i wyewoluowało to do stałej współpracy w ramach zespołu DYJ. Jest to dla mnie całkiem nowe doświadczenie, bo przenoszę się w tym zespole w świat muzyki inspirowanej starożytnością. Często podczas występów mam również okazję do scenicznej improwizacji, gdzie mogę wykorzystać swoją wiedzę, umiejętności i doświadczenie do tworzenia nowych utworów na poczekaniu.

W tym roku również odwiedziłem Festiwal Średniowieczny w Raciborzu. Nareszcie udało mi się kupić długi pas wełny w kratę do robienia Great Kiltu. Dokupiłem też kilka elementów, które pomogą mi stworzyć szkocką stylizację na festiwale w klimatach średniowiecznych.

Lipiec i sierpień, to czas ślubów i wesel. W minionym sezonie było ich na prawdę całkiem sporo. Bardzo się cieszę, mogąc być częścią tych ważnych dni. Miałem również okazję kilkukrotnie uczcić życia, które już przeminęły. Często są to ciężkie chwile, lecz nadają one metafizycznego znaczenia mojej muzyce. Również i w tym roku nie zabrakło mnie na Festiwalu Whisky w Jastrzębiej Górze, gdzie przez dwa dni towarzyszyłem swoją muzyką degustacjom bursztynowego trunku.

We wrześniu doszło do mojej przeprowadzki z Kielc do Wojtyniowa pod Bliżynem. Rozpocząłem wtedy, również remont niewielkiego budyneczku, który stanie się moją siedzibą, czyli biurem, studiem, salką do ćwiczeń i miejscem do przyjmowania gości. Remont zabrał ogrom czasu, bo trwał od połowy września, praktycznie do końca października. W międzyczasie, musiałem się przygotowywać do kolejnego przedsięwzięcia jakim są listopadowe audycje szkolne wraz z Lubuskim Centrum Edukacji Artystycznej i Koncertowej, ale o tym w kolejnych wpisach.

Pokrótce tak wyglądał tegoroczny sezon letni. Jeżeli jesteś ciekaw/a szczegółów, to zapraszam do zajrzenia na moje konta w mediach społecznościowych. Jeżeli chciałbyś wspomóc finansowo mój rozwój to możesz postawić mi wirtualną kawę w serwisie buycoffee.to, każda złotówka ma ogromne znaczenie. Ja za to postaram się o tworzenie większej ilości treści.

Postaw mi kawę na buycoffee.to